UZUN ÖMÜRLÜ, YÜKSEK PERFORMANSLI

Çim İnşaat

Grass SIDIng

Grass Siding; binaya kattığı estetik görüntüsünün yanısıra, bir inşaat malzemesi gibi binanın cephesini korur ve ömrünü uzatır. GrassMembran, binanın konseptine göre dizayn edilebileceği gibi, standart ürün gamıyla da villa teraslarında ve çatılarında, apartman teras ve çatılarında, otel, tatil köyleri, huzur evleri, sosyal tesisler, tüm ticari ve idari binaların cephesinde, kısaca tüm yaşanabilir alanlarda yaşayan bir çim görüntüsü oluşturarak uzun yıllar hizmet verir.

GRASS SIDING SİSTEM

Siding dış cephe kaplama sistemleri; içinde yaşanılan ana yapıların dış cephesini nem, rutubet ve korozyon etkisinden koruyan, ortalama yarım asır boya ve bakım gerektirmeyen, ömür boyu yaşayabilen bir dış cephe kaplama malzemesidir.  Siding malzemeleri polimer esaslı olup plakalar halinde uygulama alanına getirilir. zemine kullanılacak ısı levhalarının genişliğinde zemine çıtalar çakılır bu çıtların arasına ısı yalıtım levhaları yerleştirildikten sonra çıtaların üzerine osb levhalar çakılır osb levhaların üzerine de  siding plakaları özel aparatları yardımı ile monte edilir.

Grass siding uygulama sistemi, malzeme yapısı ve görüntü olarak  sidingten tamamen ayrı bir yapıya sahiptir. İsim benzerliğinin tek sebebi kullanım alanlarının aynı olmasıdır. Grass siding, polipropilen malzemeden mamül taban bezinin üzerine NURTEKS halı fabrikasında dokunan çeşitli sıklık ve gramajdaki sentetik çim halıların 1x10 metre ebatındaki ruloların arkasına bütün esaslı bir tabaka oluşturularak sıvanması sonucunda mamul haline getirilir. Grass siding mamul haline geldikten sonra astar sürülmüş ya da membran yapıştırılmış zemine şalama ile ısıtılarak bütüm tabakası eritilir ve eriyen bütümün alt yüzeye entegrasyonu sonucuna zemine yapışır ve dış cephede diğer siding ve kaplamalara göre farklı doğal çime yakın bir görüntü elde etmiş oluruz uygulama tekniği bakımından dünyada eşi benzeri olmayan bir yönteme sahip olan grass siding şalama ile yapıştırılan ilk dekoratif dış cephe kaplama malzemesidir.

Grass siding, dış cephelerde oluşturduğu farklı görüntüsünün dışında, aynı zaman da bir su yalıtım malzemesi olup  binamızın ses ve ısı yalıtımına da üniversite raporları ile kanıtlanmış önemli bir katkısı vardır.